"Trening Umiejętności Społecznych"

2016-04-13 22:00

Uczniowie zaangażowani w Trening Umiejętności Społecznych nadal uczestniczyli w zajęciach warsztatowych kształcących umiejętności społeczne. Projekt finansował bank Credit Suiss, a nad wszystkim czuwa Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Doszło do realizacji pierwszych zajęć w przedszkolu, podczas których uczniowie zapoznali się z dziećmi. Czas spędzony z dziećmi zaowocował lepszym poznaniem potrzeb dzieci. Solidaryzując się z opiekunkami, grupa zaopiekowała się dnia 8 kwietnia kilkulatkami w czasie drogi i na miejscu, pomagając w czynnościach związanych z ubraniem czy podczas zabaw dzieci na powietrzu. Młodzież przygotowała kiełbaski, smażąc je w ognisku, a leśniczy oprowadził dzieci i opiekunki po wyznaczonej ścieżce edukacyjnej.

Dzieci przedszkolne, opiekunowie i z pewnością rodzice byli zadowoleni z przebiegu imprezy i zaproponowanych rozrywek. Zadowolona była też młodzież naszej szkoły, gdyż wykazała się umiejętnościami organizacyjnymi, udowadniając, że stawiając sobie wymagające trudu przy realizacji zadania daje radę, odnosi sukces. Z pewnością podniosło to ich samoocenę i pozwoliło na satysfakcję z bycia solidarnym z innymi osobami.

W tym czasie doszło również do spotkania z trenerami, którzy na co dzień pracują w Credit Suisse, a w dniu 7 kwietnia swój czas solidarnie przeznaczyli młodzieży biorącej udział w kolejnej edycji Treningu Umiejętności Społecznych. Dzielili się z młodzieżą swoimi umiejętnościami, czasem, radząc jak umiejętnie stosować metodę projektu.

Do realizacji pozostały jeszcze zajęcia podsumowujące w przedszkolu, podczas których dzieci podzielą się z młodzieżą swoimi przeżyciami i wspomnieniami, przygotowując prace plastyczne.

J.S.