Solidarna Paczka

2018-06-01 08:54

Celem naszego projektu Solidarna Paczka była solidarność z dziećmi, które doświadczyły już u początku swojego życia wielu trudnych przeżyć.

Nasz projekt, który był realizowany od jesieni 2017 r. został skierowany do wychowanków Rodzinnego Domu Dziecka nr 16 we Wrocławiu. W listopadzie 2017 r. uczniowie przeprowadzili na rzecz wychowanków dwudniowy kiermasz ciasta, z których dochód został przeznaczony na zrobienie paczek mikołajkowych oraz świątecznych, a także upominków noworocznych. Nasi uczniowie zorganizowali dla podopiecznych akcje mikołajkową 6 grudnia oraz uczestniczyli we wspólnej zabawie i śpiewaniu kolęd w styczniu. W maju nasi uczniowie przeprowadzili kolejną kwestę na rzecz wychowanków, a oprócz ciast sprzedawali także gipsowe ozdoby. Zwieńczeniem naszych działań będzie wspólne, zaplanowane na czerwiec, wyjście grupy projektowej z wychowankami do wrocławskiego ZOO.