"Porozmawiajmy jak Europejczyk z Europejczykiem"

2016-04-12 17:19

Wiele szkół prowadzi obecnie wymianę młodzieży. Nasza, od lat współpracuje  ze szkołą z Drezna. Dzięki  tym kontaktom poznajemy różnice i podobieństwa w modelach kształcenia zawodowego u nas i u nich. Uczymy się otwartości, rozmawiamy o możliwościach zatrudnienia w Unii Europejskiej. Ta europejska perspektywa uległa poszerzeniu, kiedy to w połowie marca, odwiedziła nas młodzież z Hiszpanii. Z przyjemnością pokazaliśmy naszym hiszpańskim przyjaciołom Wrocław – Europejską Stolicę Kultury, zwracając uwagę na tradycje wielokulturowości naszego miasta. Podczas spotkań rozmawialiśmy – o Hiszpanii , o szkole, o UE. Nasi nowi koledzy z opowiadali o San Sebastian, które jest drugim miastem pełniącym rolę Europejską Stolicą Kultury 2016.

L. W.