"Europejska solidarność"

2016-02-22 20:31

Uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystej ceremonii finałowej projektu „Jestem Europejczykiem – rola Parlamentu Europejskiego w moim życiu”, która odbyła się 22 lutego w Hali Stulecia. Gościem specjalnym gali konkursowej był Paweł Pawlikowski, autor „Idy”- nagrodzonej w 2015r. Oscarem w kategorii filmów nieanglojęzycznych. Celem projektu było podniesienie poziomu wiedzy wśród uczniów wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych na temat roli i działalności PE ze szczególnym uwzględnieniem aktywności PE związanej z kształtowaniem praw przysługujących obywatelom UE. Uczniowie mieli również okazję zdobycia praktycznej wiedzy dotyczącej pisania scenariuszy i tworzenia filmów dokumentalnych. Ważnym tematem podejmowanym przez uczniów w swoich filmach, które mieliśmy możliwość zobaczyć, była europejska solidarność, która w sposób szczególny wyraża się poprzez wykorzystywanie funduszy europejskich do realizacji ważnych inwestycji regionalnych. Zrealizowany projekt, którego zwieńczenie mogliśmy oglądać, jest oficjalną częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury.

C.B.