"73 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim"

2016-04-19 22:13

19 kwietnia nasza szkoła, w ramach uczniowskiego projektu – „Solidarni wśród narodów”, realizowanego w ramach „Solidarnej Szkoły”, włączyli się w obchody 73 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie kilku klas na tę okoliczność przygotowali kilkaset papierowych Żonkili, które w tym dniu były rozdawane na terenie naszej szkoły. W przeddzień rocznicy uczniowie przygotowali również wystawę zatytułowaną „Łączy nas pamięć...”, a poświęconą tragicznym wydarzeniom sprzed siedemdziesięciu trzech laty z okupowanej Warszawy. Kolejnym akcentem naszych obchodów był udział w projekcji premiery filmu „Nie było żadnej nadziei”. Tego dnia w czasie zajęć lekcyjnych uczniowie mogli sobie uświadomić, że Powstanie w Getcie, nie tylko wpisuje się w historię Warszawy i Polski, ale co dobitnie wyrażał Marek Edelman – ta dramatyczna walka była zorganizowana przez polskich obywateli, a więc nie jest to tylko i wyłącznie historia Żydów, ale również nasza, wobec której nie możemy przejść obojętnie.