"Świat oczami dziecka"

2016-04-18 21:44

Celem tego projektu jest zrobienie czegoś dla dobra społeczności, w tym wypadku chcemy działać dla dzieci poprzez wspólną zabawę, naukę i realizację zajęć, które będą nagradzane. Pokażemy dzieciom, że praca w grupie jest niezwykle ważną umiejętnością, która przyda się w przyszłości. W ten sposób zachęcimy dzieci do spędzania wolnego czasu na powietrzu, uprawiania sportu, rozwijania swoich pasji i zdrowego odżywiania. Chcemy udoskonalić nasze umiejętności pracy w grupie, jak również pracy z osobami w różnym wieku (dzieci, dyrekcja, pracownicy, rodzice) i stawiania czoła napotkanym problemom. Nasz projekt będzie polegał przede wszystkim na wspólnej zabawie i pracy z dziećmi. 

Dodatkowo chcemy przeprowadzić kilka mniejszych, ale ważnych projektów takich jak:

„Technikum czyta dzieciom" - czytanie bajek/wierszy, wspólna analiza, praca plastyczna dotycząca ulubionego bohatera książkowego, konkurs (nauka wierszyka).

„Bliżej przyrody" -  zapoznanie dzieci z pierwszymi wiosennymi kwiatami, sadzenie kwiatków, konkurs przeprowadzony na dworze, polegający na odnajdowaniu pierwszych oznak wiosny, praca plastyczna.

„Owoce” - rozmowa o owocach, degustacja.

„Sport to zdrowie” - zapoznanie z dyscyplinami sportowymi, przeprowadzenie ćwiczeń gimnastycznych, zawody sportowe na  dworze.

Projekt zostanie zrealizowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. A konkretniej dla dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 93 im. Jana Brzechwy we Wrocławiu.

B. Ś.